Akatsuki Fansub, Kolektif Oluyor!

Zentaro

Kurucu
Site Yetkilisi
Kurucu
Ekip Koordinatörü (Anime)
Alım Sorumlusu
Moderatör
Çevirmen
Kodlayıcı
Tasarımcı
Zamanlayıcı
Üye
Redaktör
Alınan Beğeni
85
Duyuruları takip edenler, 25 Ocak Reformları'nı hatırlayacaklardır. Bu adla yapılan reformların sonuncusu ise grubun yoğun bir yeniden yapılanmayla tam demokratik bir kolektif düzenine geçecek olmasıdır. Aslına bakılırsa bu, reform değil devrim niteliğindedir. Birkaç gün önce, gruptan bazılarına danışarak hazırladığım yeniden yapılanma planını ekibimize sundum ve görüşlerini sordum. Herkes planı onayladı ve plan 1 Eylül'den itibaren yürürlükte olacak, o zamana kadar da gerekli mekanizmalar hazırlanacak.
Ekte bulabileceğiniz planın amacı lidersiz, otoritesiz, her grup üyesinin her açıdan eşit olduğu, yönetiminde bir kişinin değil her üyenin söz hakkı olan, etkin bir tartışma ortamı olan, kendi kendine yeten ve kendi kendini yürüten bir çeviri grubu meydana getirmektir. Temsilî değil doğrudan demokratik sistemlere dayanan yeni düzenimizle beraber artık resmi adımız "Akatsuki Çeviri Kolektifi" olacaktır. Tüm çeviri gruplarını, tasarladığımız planın temel ilkelerine uygun mekanizmalar kurmaya davet ediyoruz.
Grubu kurduğum 2015 yılından bu yana grup pek çok dönem geçirdi. Bazen, aralarında benim de bulunduğum birtakım seçilmiş, emektar yetkililer tarafından, çoğu zaman da ben ve benim atadığım yetkililer tarafından yönetildi. Yönetimimde kimseyi ezmemeye, mümkün olduğu kadar adil davranmaya çalıştım. Bir hatam olduysa özür dilerim. Bu yazı, mutlak yönetim yetkisi hâlâ elimdeyken yazdığım son yazı olarak aynı zamanda liderlik pozisyonuma vedam niteliğinde. Ancak grupta/kolektifte etkin olarak görev almaya devam edeceğim. Eşit, adil, demokratik bir Akatsuki'nin başarıya ulaşmasını diliyorum.

Angelo

Yeni Üye
Üye
Alınan Beğeni
13
anarşik kominik ilginç bir karar yoldaş zentaro. umarim faydasini goruruz.
Bir de yoldas kagehoshi de onaylarsa adini biz siradan yoldaslar gibi beyaz yazmasini talep ediyorum fosforu forumda gozumu aliyor da

Son düzenleme:

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:13)