2018-2019 Kış Sezonu Akatsuki Fansub Çalışma Planı, Yarım Kalmış Seriler Dahil (Anime)

Reformlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • Çok iyi olmuş.

  Oylar: 5 50.0%
 • İyi olmuş.

  Oylar: 6 60.0%
 • Eh, fena değil.

  Oylar: 0 0.0%
 • Kötü olmuş.

  Oylar: 0 0.0%
 • Çok kötü olmuş.

  Oylar: 0 0.0%

 • Total voters
  10
 • Poll closed .

Zentaro

Kurucu
Site Yetkilisi
Fansub Kurucusu
Anime Ekibi Lideri
Fansub Yetkilisi
Çevirmen
Moderatör
Kodlayıcı
Grafiker
Zamanlayıcı
Üye
Redaktör
Katılım
25 Temmuz 2016
Mesaj
56
Alınan Beğeni
63
Puan
18
Yaş
23
#1
logo_2.png

Anime ekibimizin bu sezonda çevireceği animeler listedeki gibidir, haklarındaki detaylar yazmaktadır:
2018-2019 Kış Sezonu Çalışma Planı (Yarım Kalmış Seriler Dahil)


Son birkaç aydır çevirmenlerimizin, özellikle de kök kadromuzdakilerin olağan dışı meşguliyetleri, ve bazılarının grubumuzdan ayrılması sebebiyle birçok seriyi ne yazık ki yarım bıraktık, bu konuda sizden de çok şikâyet geldi. Bu eleştirilerinizin sonucu olarak grup olarak birtakım reformlara gittik, yeni seri dağıtımları yapıldı, çevirileri yapılmış ancak sitemize ve izleme sitelerine yüklenmemiş bölümler eklendi, hem Discord sunucumuzda hem de sitemizde değişikliklere gidildi ve gidilmeye devam ediliyor (yakın zamanda siz de değişikliklerden haberdar olacaksınız), durma noktasına gelmiş projelerimizin devamının sağlanması kararı alındı ve en önemlisi serilerin çevirilerinin sıkı bir şekilde takibinin sağlanacağı kararlaştırıldı.

Bu sonuçlar bağlamında, her sezon paylaştığımız çalışma planımızda da güncellemeler yaptık. Aksi bir karar duyurulmadıkça, bundan sonra her sezonun çalışma planında eski sezonlardan kalmış yayını devam eden veya yayını bitmesine rağmen çevirisi tamamlanmamış serilere de yer verilecek, böylece siz de çeviriyi kolaylıkla takip edebilecek, gerektiğinde bizi uyarabileceksiniz. Buna ek olarak, aksi bir karar duyurulmadıkça değişmeyecek bir başka şey de çalışma planı tablosunun formatı oldu. Yeni bir format yaratıldı, artık "Çevrilmeye Başlanan Gün/Saat" ve "Bölüm Sayısı" ibareleri yerinde "Durum" ibaresi var, buradan çevirilerimizin kaç bölümlük serilerin kaçıncı bölümlerinde olduklarını görebileceksiniz ve bu yine takibi kolaylaştıran bir uygulama olacaktır. Ayrıca tablodaki lejanttan da anlayacağınız üzere, bunların işaretlenmesini de kolaylaştırdık, maviyle işaretlenmiş seriler yüksek öncelik taşıyan seriler olacak yani Türkçe çevirisini yalnız bizim yaptığımız, dolayısıyla izleyicinin bizim grubumuza bağımlılığının yüksek olduğu seriler (bunların çevirilerinin olabildiğince çabuk ilerlemesini ve kaliteli olmasını sağlamak için çaba göstereceğiz). "G", güncel bölümünü yakalamış olduğumuz serilere işaret ederken, "E" eski serilere ve "B" bitirdiğimiz serilere edecek.

Son olarak, sesinize kulak verip yarım kalmış serilere ağırlık verebilmek için yeni sezondan sınırlı sayıda seri almış bulunmaktayız, bunu da belirtmeliyim. Herkese iyi seyirler diliyoruz.

Yeni animeler eklendikçe ya da serilerde değişikliklerin olması durumunda güncellenecektir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:23)